czwartek, 21 listopada 2013

[1] - ,,Dom Nocy" P.C. Cast i Kristin Cast- recenzja książek

Autor: P.C. Cast + Kristin Cast
Seria: Dom Nocy
Wydawnictwo: Książnica
Okładka: miękka
Ocena: 8/10
Nie jestem żadną profesjonalistką ani krytykiem, więc nie będę udawać. Piszę "prosto z serducha". 

Seria "Dom Nocy" jest dla mnie niesamowicie ważna i nie wyobrażam sobie zacząć tego bloga od recenzji czegoś innego. To właśnie P.C. Cast wraz ze swoją córką Kristin pokazały mi, że czytanie jest piękne. Od "Naznaczonej" zaczęła się moja przygoda z książkami, mająca początek kilka lat temu. Obie kobiety wciągają nas w życie Zoey Redbird, z którego już po kilkunastu stronach nie możemy się oderwać. Z każdą kolejną książką coraz bardziej zagłębiałam się w powieść...

"Zoey to zwyczajna szesnastolatka, która dzieli życie między szkolną monotonię a rodzinną niesielankę. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Zoey zostaje Naznaczona i przyłącza się do grona adeptów szkoły Domu Nocy. Tylko tam jej ciało może przejść niezbędną Przemianę, by mogła stać się dorosłym wampirem. Dziewczyna próbuje odnaleźć się w nowym, fascynującym świecie.  Otoczona wrogami i sprzymierzeńcami pragnie wykorzystać swe wyjątkowe predyspozycje, by zgłębić tajemnice Domu Nocy. Ku jej zaskoczeniu niezwykle pomocny okazuje się Erik, jeden z najbardziej atrakcyjnych i utalentowanych wampirów w szkole."


źródło: http://www.pozmierzchu.pl


Kolejne części to kolejne przeżycia zagubionej nastolatki, które nie pozwolą Ci spokojnie spać...

Uważam, że to seria godna polecenia, aczkolwiek nie lubię, gdy coś ciągnie się zbyt długo. P.C. Cast i Kristin powinny już dawno to zakończyć, tymczasem dostępne są kolejne części: Przebudzona ; Przeznaczona. I zapewne będzie ich jeszcze wiele. 
Ich recenzje pojawią się tutaj, gdy tylko zdobędę owe książki i je przeczytam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy, nawet najmniejszy komentarz, który po sobie pozostawisz. :-)