dokładnie! |
Cześć wszystkim! :)
Dzisiaj ruszam z kolejnym cyklem, który jest związany z moją gadaniną. :D Będę tu pisać o wszystkim, co mi wpadnie do głowy (jeśli chcecie, możecie proponować tematy, propozycje wysyłajcie na e-maila podanego w zakładce "kontakt").
Pierwszy wpis z tego cyklu będzie przedstawiał moją książkową wishlistę. :) Kolejność jest zupełnie przypadkowa.
Opisy i zdjęcia pochodzą ze stron www.lubimyczytac.pl oraz google.pl
1. Baśniarz- Antonia Michaelis
"JEGO USTA BYŁY ZIMNE JAK ŚNIEG,
ale biło z nich ciepło jedwabnej czerwonej tkaniny, tkaniny z pokładu statku. Poczuła jego język i pomyślała o wilku. „A jeśli to prawda? Jeśli ta baśń jest prawdziwa? Pocałunek i śmiertelne ugryzienie w kark. Wszystko się zgadza. Co, jeśli właśnie całuję mordercę?”.
Anna i Abel – historia miłości, rozwiewająca wszelkie wątpliwości.
ABEL TANNATEK, outsider, wagarowicz, handlarz narkotykami. Mimo to Anna zakochuje się w nim do szaleństwa, gdyż wie, że Abel ma jeszcze inne oblicze: łagodnego, smutnego baśniarza, opiekującego się młodszą siostrą. Niezwykła opowieść, którą snuje Abel, fascynuje Annę do tego stopnia, że dziewczyna nie może o niej zapomnieć. Granica między rzeczywistością a fantazją stopniowo się rozmywa. A jeśli jej fabuła wcale nie jest fikcją i obawy Anny są uzasadnione? Ten, którego kocha, może okazać się równocześnie jej największym wrogiem… "
Baśniarza czytałam (wypożyczyłam z biblioteki), aczkolwiek jest to najcudowniejsza książka jaką kiedykolwiek trzymałam w rękach, więc obowiązkowo muszę mieć własny egzemplarz.
2. Szukając Alaski- John Green
"Porównywany z przełomowym "Buszującym w zbożu" J.D. Salingera literacki debiut Johna Greena to powieść o myślących i wrażliwych młodych ludziach. Zbuntowanych, szukających intensywnych wrażeń i odpowiedzi na najważniejsze pytania: o miłość, która wywraca świat do góry nogami, o przyjaźń, której doświadcza się na całe życie.
Niezapomniana opowieść o odkrywającym życie Milesie zakochanym w szalonej, zbuntowanej Alasce, dzięki której odnalazł Wielkie Być Może – czyli najintensywniejsze i najprawdziwsze doświadczenie rzeczywistości."
W tym przypadku jest podobnie, co z pozycją wyżej. :)
3. Dopóki śpiewa słowik- Antonia Michaelis
"Jari ma osiemnaście lat i w porównaniu z najlepszym przyjacielem, Mattim, jest nieporadny w kontaktach z dziewczętami. Nic dziwnego. Żył dotąd w uporządkowanym świecie stałych norm i krochmalonych koszul – brakuje mu doświadczenia. To wszystko zmienia się, gdy spotyka Jaschę. Ta wywierająca niezwykłe wrażenie dziewczyna prowadzi go ze sobą do domu w samym środku leśnej pustelni. Tam Jari odkrywa świat piękna, finezyjnych ornamentów i zmysłowego upojenia. Ale wkrótce okazuje się, że Jascha skrywa pewną tajemnicę. I że za pięknymi złudzeniami kryje się porażająca prawda. Dom na odludziu. Błądzący wędrownik. Las, skrywający zbyt wiele grobów I niebezpieczeństwo, które wychodzi poza granice wyobrażeń. "
4. Czas żniw - Samantha Shannon
"Sajon.
Nie ma bezpieczniejszego miejsca.
„Może nie wiesz, ale Żniwa nazywane są też dobrymi zbiorami. Wciąż mówią tak na ulicach: Dobre Żniwa, Zbiory Obfitości. Rozumieją to jako odbieranie nagrody, podstawowy warunek ich negocjacji z Sajonem. Ludzie oczywiście postrzegają je inaczej. Dla nich są symbolem nieszczęścia. Oznaczają głód. Śmierć. Dlatego nazywają nas kosiarzami. Ponieważ pomagamy prowadzić ludzi na śmierć”.
Rok 2059. Dziewiętnastoletnia Paige Mahoney pracuje w kryminalnym podziemiu Sajonu Londyn. Jej szefem jest Jaxon Hall, na którego zlecenie pozyskuje informacje, włamując się do ludzkich umysłów. Paige jest sennym wędrowcem i w świecie, w którym przyszło jej żyć, zdradą jest już sam fakt, że oddycha.
Pewnego dnia jej życie zmienia się na zawsze. Na skutek fatalnego splotu okoliczności zostaje przetransportowana do Oksfordu – tajemniczej kolonii karnej, której istnienie od dwustu lat utrzymywane jest w tajemnicy. Kontrolę nad nią sprawuje potężna, pochodząca z innego świata rasa Refaitów. Paige trafia pod protektorat tajemniczego Naczelnika – staje się on jej panem i trenerem, jej naturalnym wrogiem. Jeśli Paige chce odzyskać wolność, musi poddać się zasadom panującym w miejscu, w którym została przeznaczona na śmierć.
Czas Żniw jest dziełem wyjątkowym. Samantha Shannon to młoda pisarka o ogromnych ambicjach i imponującej wyobraźni, która w swej debiutanckiej powieści stworzyła niezwykle sugestywną i inteligentnie skonstruowaną wizję świata. "
5. Złodziejka książek- Markus Zusak
"Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox.
Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze…"
6. Trylogia Igrzysk Śmierci- Suzanne Collins
"To opowieść o świecie Panem rządzonym przez okrutne władze, w którym co roku dwójka nastolatków z każdego z dwunastu dystryktów wyrusza na Głodowe Igrzyska, by stoczyć walkę na śmierć i życie.
Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny – musi troszczyć się, by zapewnić byt młodszej siostrze i chorej matce, a już to zasługuje na miano prawdziwej walki o przetrwanie..."
7. Trylogia Delirium- Lauren Oliver
"„Mówili, że bez miłości będę szczęśliwa.
Mówili, że lekarstwo na miłość sprawi, że będę bezpieczna.
I zawsze im wierzyłam.
Do dziś.
Teraz wszystko się zmieniło.
Teraz wolę zachorować i kochać choćby przez ułamek sekundy, niż żyć setki lat w kłamstwie”.
Dawniej wierzono, że miłość jest najważniejszą rzeczą pod słońcem.
W imię miłości ludzie byli w stanie zrobić wszystko, nawet zabić.
Potem wynaleziono lekarstwo na miłość.
Czy gdyby miłość była chorobą, chciałbyś się wyleczyć?" [opis 1. części]
8. Seria autorstwa Sary Shepard
"Najgorsze w byciu martwym jest to, że niczego już nie przeżyjesz.
Nigdy więcej nie pocałujesz chłopaka.
Nigdy więcej żadnych sekretów.
Nigdy więcej plotek z dziewczynami.
Chciałam dostać coś, czego nikt inny jeszcze nie otrzymał – drugie życie.
Dzięki Emmie, mojej zaginionej siostrze bliźniaczce, mam na to szansę.
Poznaj nową książkę Sary Shepard, autorki bestsellerowej serii Pretty Little Liars.
To ekscytująca powieść o sekretach i kłamstwach, która zdobyła rzesze fanów na całym świecie. Na jej podstawie powstał serial telewizyjny The Lying Game.
Niech gra w kłamstwa się zacznie." [opis 1. części]
9. Fotografia jako sztuka współczesna- Charlotte Cotton
"Niniejsza książka stanowi przewodnik po współczesnej fotografii artystycznej od sztuki konceptualnej, operującej prozaicznymi, "amatorskimi" ujęciami, po drobiazgowo przemyślane tableaux Jeffa Walla. Niektórzy artyści, tacy jak Sophie Calle czy Erwin Wurm, dokumentują codzienne czynności i prozaiczne zdarzenia; inni - jak Yinka Shonibare i Gregory Crewdson - inscenizują wymyślone przez siebie opowiesci. Andreas Gursky, Thomas Demand i Rineke Dijkstra reprezentują chłodny obiektywizm, zaś Nan Goldin i Wolfgang Tillmans uchylają przed nami drzwi swojego prywatnego świata. Dla Luca Delahaye'a i Allana Sekuly fotografia stanowi narzędzie tworzenia dokumentacji, zaś dla Cindy Sherman i Gillian Wearing pełni rolę skarbca wartości indywidualnych, społecznych i kulturowych, odzwierciedlających wizualne bogactwo otaczającego nas świata. Niniejsze wydanie wspomina o najnowszych trendach w fotografii artystycznej. Osobny rozdział poświęcono artystom kładącym nacisk na fizyczne cechy medium fotograficznego i traktujących zdjęcia jako cześć eksperymentów panmedialnych lub nośnik nowych form przekazu. Obok dzieł uznanych artystów, takich jak Isa Genzken i Sherrie Levine, omawiamy również dorobek młodszego pokolenia - m.in. Floriana Maier-Aichena, Anne Collier i Waleada Beshty'ego. Fotografia jako sztuka współczesna to świadectwo wszechstronności, różnorodności i żywiołowości sztuki fotograficznej XXI wieku.
243 fotografie, w tym 207 barwnych, papier kredowy, oprawa szyta. "
10. Chata- William Paul Young
"Najmłodsza córka Mackenziego Allena Phillipsa Missy została porwana podczas rodzinnych wakacji. W opuszczonej chacie, ukrytej na pustkowiach Oregonu, znaleziono ślady wskazujące na to, że została brutalnie zamordowana, ale ciała dziewczynki nie odnaleziono. Cztery lata później pogrążony w Wielkim Smutku Mack dostaje tajemniczy list, najwyraźniej od Boga, a w nim zaproszenie do tej właśnie chaty na weekend. Wbrew rozsądkowi Mack przybywa do chaty w zimowe popołudnie i wkracza do swojego najmroczniejszego koszmaru. Jednakże to, co tam znajduje, na zawsze odmienia jego życie.
Mack spędza w chacie weekend, uczestnicząc w czymś w rodzaju sesji terapeutycznej z Bogiem, nazywającym siebie Tatuśkiem, Jezusem, który pokazuje się pod postacią żydowskiego robotnika, i Sarayu, Azjatką uosabiającą Ducha Świętego.
W czasach, gdy religia staje się coraz mniej istotna, „Chata” zmaga się z ponadczasowym pytaniem: „Gdzie jest Bóg w świecie tak pełnym niewysłowionego bólu?”. Odpowiedzi, które dostanie Mack, zadziwią Was, i być może odmienią tak jak jego. W otoczce twórczej błyskotliwości „Chata” jest głęboka duchowo, teologicznie oświecająca i ma moc wpływania na życie. „Chata” odcina się zarówno od komunałów religijnych, jak i tanich chwytów złego pisarstwa, i ujawnia coś ważnego i pięknego na temat tańca życia z boskością. Tę historię czyta się jak modlitwę, jak najlepszy rodzaj modlitwy, pełen męki, zadziwienia, jasności i zaskoczenia. Spostrzeżenia Williama Younga są nie tylko zniewalające, ale również prawdziwe i zgodne z Biblią. „Chata” to uprzejme zaproszenie do podróży do samego serca Boga. "
11. 19 razy Katherine- John Green
"Colin Singleton gustuje wyłącznie w dziewczętach o imieniu Katherine. A te zawsze go rzucają. Gwoli ścisłości, stało się tak już dziewiętnaście razy. Ten uwielbiający anagramy, zmęczony życiem cudowny dzieciak wyrusza w podróż po Ameryce ze swoim najlepszym przyjacielem Hassanem, wielbicielem reality show Sędzia Judy. Chłopcy mają w kieszeni dziesięć tysięcy dolarów, goni ich krwiożercza dzika świnia, ale za to nie towarzyszy im ani jedna Katherine. Colin rozpoczyna pracę nad Teorematem o Zasadzie Przewidywalności Katherine, za pomocą którego ma nadzieję przepowiedzieć przyszłość każdego związku, pomścić Porzuconych tego świata i w końcu zdobyć tę jedyną. Miłość, przyjaźń oraz martwy austro-węgierski arcyksiążę składają się na prawdziwie wybuchową mieszankę w tej przezabawnej, wielowarstwowej powieści o poszukiwaniu samego siebie. "
Mogłabym jeszcze wymieniać i wymieniać, ale postanowiłam podać tylko te najważniejsze, bez których nie przeżyję! :) Poza tym chciałabym dodać, że dwie pozycje, które były na takiej mojej liście mam już u siebie na półkach, dzięki kochanej Karoli i najlepszemu chłopakowi pod słońcem. :)
Polecacie, odradzacie, a może też któraś z tych pozycji śni Wam się po nocach? :)
Buziaki! ;*
"Złodziejkę książek" chciałabym przeczytać :-)
OdpowiedzUsuńTrylogie z numerami kolejno 6 i 7 Bardzo CI polecam - czytałam obie i tak obie mi się bardzo podobały.
OdpowiedzUsuńA z chęcią bym przeczytała takie książki z tej listy jak: "Złodziejla książek" i seria "Gra w kłamstwa"
Kilka z nich czytałam, a resztę też chciałabym poznać :D Najbardziej czekam na ostatnią książkę :D
OdpowiedzUsuńMamy bardzo podobne gusty:)
OdpowiedzUsuńO rany moja lista jest dokładnie taka sama, choć troszkę poprzestawiałabym kolejność , choć wiem, wiem, kolejność przypadkowa, pisałaś :D Dodałabym kilka tytułów Kinga, o których marzę, Evansa, Sparksa i moje marzenie spełnione :D Ale skąd wziąć na to pieniądze :( Demot na początku super trafny :D
OdpowiedzUsuń''Baśniarza'' również czytałam, genialna książka, lecz na półce jej nie mam.
OdpowiedzUsuńZ wymienionych przez Ciebie książek nie czytałam tylko ''19 razy Kathriene'', nowej serii Pani Shepard oraz ''Dopóki Śpiewa Słowik''.
Resztę mam na półce przeczytaną - lub w kolejce do przeczytania :)
Bardzo fajna akcja, podoba mi się :))
weronine-library.blogspot.com
Powiem ci, że twoja wish lista jest dość podobna do mojej :)
OdpowiedzUsuńBaaardzo dobrze wspominam całą trylogię Suzanne Collins oraz "Szukając Alaski". :)
OdpowiedzUsuńCudny post (jak zwykle z resztą ) , "Szukając Alaski" mam zamiar przeczytać a trylogię "Delirium" mam już na półce ;)
OdpowiedzUsuńNie czytałam jeszcze nic Greena, ale wszyscy polecają jego książki, że zamierzam skompletować wszystkie. Mam już Gwiazd Naszych Wina i Szukając Alaski, a 19 Razy Katherine zapowiada się świetnie!
OdpowiedzUsuńZłodziejkę i Igrzyska już mam, Chata jeszcze kusi, ale bez reszty mogłabym przeżyć :)
Pozdrawiam gorąco!
Świetna lista, mam tylko ,,Złodziejkę książek" i jest świetna! Reszta też jest na mojej liście ;D
OdpowiedzUsuń