sobota, 8 listopada 2014

Filmowo! #6


Cześć!
Jak minął Wam pierwszy tydzień listopada? Mój był nieznośny- masa nauki oraz inne problemy nagromadziły się, nie dając mi spać po nocach, aczkolwiek były także momenty bardzo zabawne, które pomogły mi przetrwać. 
Dzisiaj mam dla Was kolejną porcję filmów, które powinniście obejrzeć. A jeśli już to zrobiliście to dajcie znać czy zgadzacie się ze mną co do oceny? 
Zapraszam!
źródła: filmweb.pl, ekino.tv 
1. Sztuka dorastania

Bystremu, młodemu samotnikowi George'owi udało się dotrwać do klasy maturalnej, choć ani razu nie odrobił zadania domowego. Sally jest szkolną pięknością, ukrywającą smutek pod maską popularności. Pomiędzy bratnimi duszami, mającymi trudne relacje z rodzicami rozkwita przedziwny związek. Wkrótce przekonują się, że życie i miłość potrafią zniweczyć marzenia, a sterty zadań domowych mogą wykończyć w przeddzień ukończenia szkoły. Przenikliwy dramat, który przy pomocy utalentowanej obsady, tchnął nowe życie w ulubiony temat amerykańskich filmów - wkraczania w dojrzałość.

Moja ocena: 7/10
2. Niezgodna

Przyszłość, w której społeczność składa się z pięciu frakcji na podstawie cech charakteru. Nastoletnia Tris zostaje przydzielona do kilku partii i uznana za zagrożenie. 

Moja ocena: 8+/10

3. 3096 dni

W drodze do szkoły 10-letnia Natascha zostaje porwana przez bezrobotnego Wolfganga. Oprawca wywozi dziewczynkę na obrzeża miasta do swego domu, a następnie zamyka ją w małej piwnicy pod garażem. W tym samym czasie policja snuje różne spekulacje na temat zniknięcia Nataschy, rozszerzając poszukiwania poza granice kraju. Więziona w niewoli przez tytułowe 3096 dni Natascha jest głodzona, bita, gwałcona i hodowana na żonę dla Wolfganga, który pragnie zrobić z niej kobietę idealną dla siebie. W sierpniu 2006 r., Nataschy udaje się uciec.

Moja ocena: 8/10


4. Słaby punkt

Ted Crawford (Hopkins) z zimną krwią strzela do swojej żony i spokojnie czeka na policję, aby go aresztowała. Mając w ręku narzędzie zbrodni i przyznanie się do winy, asystent prokuratora Willy Beachum (Gosling) sądzi, że wyrok skazujący jest pewny - do czasu, gdy sprawa nabiera nowego oblicza. Teraz, bez asa w rękawie, Beachum idzie łeb w łeb z przebiegłym Crawfordem w desperackim poszukiwaniu prawdy i odpowiedzi na jedno palące go pytanie: Czy i jak uda mu sie z tego wywinąć?

Moja ocena: 9/10


5. Nad życie

Przez lata poznajesz tysiące osób, aż pewnego dnia spotykasz kogoś, kto zmienia twoje życie. Na zawsze. Tak było z Agatą (Olga Bołądź). Odnosząca międzynarodowe sukcesy siatkarka zakochuje się bez pamięci w Jacku (Michał Żebrowski). O takiej miłości marzyła przez całe życie. Wszystko miało być jak w bajce - piękny ślub, dzieci i dom w górach. Te plany przerywa jeden telefon. Po dramatycznej informacji Agata rozpocznie wyścig z czasem. Zawalczy o siebie, o mężczyznę, którego kocha i o dziecko, którego pragnie nad życie. Czy miłość wszystko zniesie? Czy wszystko przetrzyma?

Moja ocena: 7+/106. Bez litości 2

Historia młodej kobiety imieniem Jessica (Jemma Dallender), która właśnie przeprowadziła się do Seattle i próbuje swoich sił w modelingu. Niewinna sesja zdjęciowa zamienia się jednak w koszmar. Jessica zostaje zgwałcona, poddana torturom i porwana do innego kraju. Pogrzebana żywcem, jest skazana na niemal pewną śmierć. Pomimo tego, udaje się jej uciec. Okrutnie zraniona, będzie musiała dotrzeć do najciemniejszych zakamarków ludzkiej psychiki – nie tylko, by przeżyć – ale również, by wymierzyć swą zemstę.

Moja ocena: 7+/10

7. Wyspa tajemnic

Akcja filmu rozgrywa się w 1954 roku na jednej z wysp Zatoki Bostońskiej. Ze znajdującego się tam szpitala dla obłąkanych kryminalistów znika pacjentka. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą szeryfowie federalni Teddy Daniels i Chuck Aule. Kobieta zniknęła z pokoju, który był zamknięty, a w oknach były kraty.

Moja ocena: 10/108. Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą


Niemiecki żołnierz Klemens Forell zostaje skazany przez radziecki sąd wojenny i wywieziony do obozu pracy na dalekiej Syberii. Nie mogąc znieść morderczej pracy i barbarzyńskiego traktowania, postanawia uciec, nie bacząc na bezlitosny klimat i wszechobecność ciemiężyciela. Przy obecnej dominacji kina amerykańskiego niemiecki dramat wojenny jest prawdziwą odmianą i wydarzeniem, którego nie wolno przegapić.

Moja ocena: 8/10


9. Ostatni bastion

Osadzony w więzieniu oficer buntuje się przeciw sadystycznemu naczelnikowi zakładu. Nakłania do tego także współwięźniów.

Moja ocena: 7/1010. Kamienie na szaniec

Trzech warszawskich maturzystów, Alek, Zośka i Rudy, planuje rozpocząć dorosłe życie. Ich plany burzy wybuch II wojny światowej.

Moja ocena: 8/10

11 komentarzy:

 1. Niezgodna świetny film :)
  Pierwszy, który zaprezentowałaś mnie zaciekawił :D

  OdpowiedzUsuń
 2. W 3096 dni aktorka grająca Nataschę naprawdę się sprawdziła, dlatego film dobrze się ogląda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam "Sztukę dorastania" i "Niezgodną".
  Drugi film podobał mi się bardzo, chociaż nieco odbiega od wersji papierowej.
  Chętnie zobaczę kolejne ekranizacje tej serii :D

  OdpowiedzUsuń
 4. O, Sztuka dorastania <3 bardzo lubię ;) Kamienie na szaniec też mi się podobały, a co do Niezgodnej to nie wiem dlaczego jeszcze jej nie obejrzałam :O

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyspę Tajemnic oglądałem tuż po premierze w kinie - świetny film, tu się zgodzę. Niemal tak samo dobry jak powieść, którą również mocno polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O żadnym z tych filmów wcześniej nie słyszałam. Chyba się na jakiś skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio oglądałam "Nad życie", cudowny film. Znam też "Wyspę tajemnic" - świetny.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie obejrzę coś z Twojej listy, szczególnie ,,3096 dni".

  OdpowiedzUsuń
 9. Zamierzam w końcu nadrobić trochę zaległości, więc dziękuję za polecenie ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie oglądałam żadnego. Mam niesamowite braki w filmach, zawsze oglądałam ich mało, ale mam listę filmów, które chciałabym obejrzeć i jest na niej parę pozycji z Twojej listy. Mam nadzieję, że kiedyś mi się uda :D

  OdpowiedzUsuń
 11. 'Bez litości' bardzo mi się nie podobał :) za to 'nad życie' wycisnął ze mnie sporo łez.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy, nawet najmniejszy komentarz, który po sobie pozostawisz. :-)