sobota, 22 listopada 2014

Urodzinowy konkurs!


Witajcie!
Jakiś czas temu, wrzucając zdjęcie stosiku, znalazła się tam książka "Niedokończone opowieści" od wydawnictwa MG. Nie wspomniałam jednak o tym, że otrzymałam 2 egzemplarze. Jak się domyślacie, jeden jest dla Was! Zapraszam do konkursu!

Regulamin konkursu:
1. Organizatorką konkursu jestem ja, autorka bloga "Just one more page".
2. Konkurs trwa od 22 listopada do 25 grudnia (do godz. 23:59). Zgłoszenia po tym terminie nie będą brane pod uwagę. [ ZMIANA: do 26 grudnia (do godz. 22:00) ]
3. Nagrodą konkursu jest nowa książka "Niedokończone opowieści" Charlotte Brontë o wartości 44,90 zł. ufundowana przez wydawnictwo MG
4. Wysyłka tylko na terenie Polski.
5. Aby wziąć udział w konkursie należy: dodać komentarz ze swoim nickiem (w przypadku osób anonimowych- imieniem) i e-mail'em, zaobserwować mój blog oraz dodać banerek konkursowy u siebie na stronie (jeśli takową posiadacie) oraz odpowiedzieć na zadanie konkursowe. 
6. Ze zwycięzcą, wybranym w losowaniu, skontaktuję się drogą mailową. Jeśli nie dostanę odpowiedzi z adresem w ciągu 3 dni, wylosuję kolejną osobę. 
7. Zastrzegam sobie prawo do zmian regulaminu.


Zadanie konkursowe:
Napisz mi, jaką książkę lub film (albo to i to) powinnam koniecznie przeczytać/obejrzeć. Możesz to uzasadnić, aczkolwiek nie jest to konieczne. 


Wzór zgłoszenia:
Zgłaszam się!
Nick/imię:
E-mail:
Odp.:
(jeśli masz bloga lub inną stronę)
Obserwuję pod nickiem:
Link do wstawionego banerka:

[baner]


Zapraszam i życzę powodzenia!

18 komentarzy:

 1. Zgłaszam się!
  Nick/imię: Zuzia O. (Ty już Górska, wiesz jaka! :D)
  E-mail: zuzanna_osiecka1998@wp.pl
  Odp.:

  Moim zdaniem KONIECZNIE powinnaś przeczytać książkę pt. "Ocalona aby mówić" autorstwa samej bohaterki o imieniu i nazwisku - Immaculée Ilibagiza. Jest to cytuję: "wstrząsająca opowieść kobiety, która przeżyła ludobójstwo w Ruandzie". Książka oparta jest na faktach, a o tej samej tematyce, nakręcono film "Hotel Ruanda".

  Książka pisana jest w formie pamiętnika, każde słowo, zdanie, strona, każde zwierzenie sprawia, że czujesz się jak największy przyjaciel bohaterki. KAŻDA strona budzi coraz większy lęk w sercu czytelnika o życie młodej chrześcijanki. Uważam, że również KAŻDA wierząca osoba (i nie tylko) powinna przeczytać tę książkę. Opowiada m.in. o zaufaniu, miłości i oddaniu swojego losu w ręce Boga. Uczy, że powodem zła na świecie nie jest Bóg, lecz człowiek. Historia (przynajmniej w moim przypadku) umocniła wiarę i utwierdziła w przekonaniu o wielkiej miłości stwórcy do człowieka.

  By Cię zainteresować wklejam cytat z książki:
  "Słyszałam, jak mordercy wołają mnie po imieniu. Byli po drugiej stronie ściany, oddzieleni ode mnie niespełna calową warstwą cementu i drewna. Ich głosy brzmiały zimno, twardo, zawzięcie.

  - Ona tutaj jest… Przecież wiemy, że jest gdzieś tu… Znajdźcie ją, znajdźcie Immaculée! – Głosów było wiele, wielu morderców. Mogłam zobaczyć ich w myślach: moi dawni znajomi i sąsiedzi, ci, którzy niegdyś witali mnie z miłością i serdecznością, a którzy teraz przeczesywali dom z włóczniami i maczetami w ręku, wykrzykując moje imię.

  - Zabiłem już 399 tych karaluchów – mówił jeden z nich – Immaculée będzie 400. Co za okrągła liczba!
  Wcisnęłam się w kąt naszej maleńkiej sekretnej łazienki, nie poruszając nawet najmniejszym mięśniem. Razem z siedmioma innymi kobietami ukrywającymi się wraz ze mną przed niechybną śmiercią wstrzymałam oddech, by mordercy nie usłyszeli ani szmeru."

  Naprawdę polecam! Nie widzę mojej domowej biblioteczki, bez tego tytułu. Książka jest ze mną już od ok. 4 lat.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgłaszam się!
  Nick/imię: ma ra
  E-mail: mara180893@gmail.com
  Odp.: "Życie Pi"
  Obserwuję pod nickiem: ma ra
  Link do wstawionego banerka: -

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie biorę udziału w rozdaniach, więc życzę powodzenia innym :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam się!
  Nick/imię: brisingr M
  E-mail: brisingrm18@gmail.com
  Odp.: "Tancerze Burzy"
  Obserwuję pod nickiem: brisingr M
  Link do wstawionego banerka: nie

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się!
  Nick/imię: Elenkaa_
  E-mail: enka14@onet.eu
  Odp.: Koniecznie powinnaś przeczytać całą trylogię Stulecie Kena Folletta. Dlaczego? Bo to ponad 3000 (każda książka ma ponad 1000 stron) stron świetnie skonstruowanej fabuły o pięciu rodzinach w ciężkich czasach, rozpoczynając od 1912 roku.
  Obserwuję pod nickiem: Elenkaa_
  Link do wstawionego banerka: http://pasion-libros.blogspot.com/p/konkursy-w-ktorych-biore-udzia.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się!
  Nick/imię: zaczytanamarta
  E-mail: martusiaa1@gmail.com
  Odp.:Chciałabym Ci polecić każdą dobrą książkę lub każdy świetny film. Ale ciężko jest wybrać wśród tylu wartości naszej współczesnej kultury. Zatem podam Ci jedną moją ulubioną książkę, którą ostatnio przeczytałam i jeden mój ulubiony film, który miałam okazję ostatnio obejrzeć. Tematyka jest tu przypadkowa, chociaż dotyczy jednego: okresu wojennego. "Stulecie Winnych" Ałbeny Grabowskiej to książka, która wywarła na mnie ogromne wrażenie. Saga rodzinna z wojną w tle. Jest w niej miłość, zazdrość, nienawiść oraz... magia. A powieść czyta się sama! Zaś "Miasto 44" to film, który wyreżyserował Jan Komasa. Jest to opowieść o młodych polakach walczących o Polskę w 1944 roku. Również znajdziesz tu prócz wojny, miłość i zazdrość, chęć walki i nienawiść do wroga. Te przykłady dowodzą, że historia nie musi być nudna.
  Obserwuję pod nickiem: zaczytanamarta
  Link do wstawionego banerka: http://zaczytanamarta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgłaszam się!
  Imie: Paulina B.
  e-mail: paulinka@bjb.pl
  Zadanie: Moim zdaniem książka, która idealnie nadaje się do polecenia każdemu, jest "W śnieżną noc". To naprawdę piękna książka autorstwa trzech popularnych pisarzy - Johna Greena, Maureen Johnson oraz Lauren Myracle. Mają oni bardzo podobną technikę pisania dzięki czemu wszystkie 3 części łączą się w spójną całość. Akcja ma miejsce 24 grudnia - w Wigilię, a sama książka opowiada o dziewczynie o imieniu Jubliatka. Jej rodzice kolekcjonują porcelanowe domki i któregoś dnia podczas stania w kolejce po limitowany egzemplarz nowego domku, dochodzi do bójki, a jej rodzice zostają zatrzymani w areszcie razem z 5 innych osób, które w tej bójce uczestniczyły. Jubilatka zostaje więc wysłana do dziadków na Florydę, niestety pogoda bardzo chcę popsuć jej plany ;) Nie mogę zdradzić więcej - to trzeba przeczytać. Idealna książka na świąteczny wieczór, przy kakałku <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się!
  Nick/imię: Nessa Laime
  E-mail: nessa.laime@wp.pl
  Odp.: "Zostań, jeśli kochasz
  Naprawdę wartościowa i godna polecenia, młodzieżowa książka.

  "Dwa serca"
  Ciekawa i pełna zagadek. Dla mnie jedyną wadą była długość. :)

  Obserwuję blog pod nickiem Nessa Laime.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam się!
  Nick/imię: Mysterka
  E-mail: mysterkablog@gmail.com
  Odp.: ,,Requiem dla snu" - bo...to trzeba zobaczyć. :)
  Obserwuję pod nickiem: Mysterka

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgłaszam się!
  Nick/imię: Czarne Espresso
  E-mail: czarneespresso@gmail.com
  Odp.: Jeśli lubisz historię z domieszką fantastyki to polecam "Koronę śniegu i krwi" Cherezińskiej. Wspaniała książka! Z klasyki "Anna Karenina" okazała się cudowna, choć podchodziłam do niej na początku jak pies do jeża. A z filmów mini serial "Północ i południe" na podstawie powieści Elizabeth Gaskell jest świetny!
  Obserwuję pod nickiem: Czarne Espresso
  Link do wstawionego banerka: http://czarneespresso.blogspot.com/ po prawej

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgłaszam się!
  Nick/imię: Michalina Kulińska
  E-mail: michalina.kulinska@o2.pl
  Odp.: Uważam że powinnaś przeczytać książkę "Czynnik miłości", mało znanej autorki Anny Łaciny. Mimo, że mało znana to książki pisze napawde wspaniałe, zdecydowanie godne uwagi. Myślę, że ta zagadkowa, nieprzewidywalna książka spodoba Ci się!
  P.S. Polecam Ci również inne książki tej autorki!
  Link do wstawionego banerka: http://k-siazkowyswiat.blogspot.com/p/konkursy.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgłaszam się!
  Nick/imię: Urszula Mizielińska
  E-mail: urszula256@gmail.com
  Odp.: Książka: "Rocznica. Historia miłości" Michael A. Adamse; film: Fireproof
  Obserwuję pod nickiem: Urszula Mizielińska
  Link do wstawionego banerka: http://bierziczytaj.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgłaszam się!
  Nick/imię: Edyta Chmura
  E-mail: edyta.cha@wp.pl
  Odp.: Jeśli chodzi o książkę, to musisz przeczytać "To, co zostało" Jodi Picoult. Ta książka wchłania do środka, pozwala się wypłakać i nie daje o sobie zapomnieć długo po jej zakończeniu. Wydawało mi się, że znam siebie, ale okazuje się, że są pytania, na które nie sposób udzielić odpowiedzi, dopóki samemu nie znajdzie się w sytuacji takiej, jak bohaterka książki. Stary człowiek prosi o to, aby pomóc mu umrzeć. Czy fakt, że uczynił w przeszłości ogrom zła, że był potworem, który się ukrył pod maską łagodności i ciepła, usprawiedliwia jego zbrodnie? Na liczne rodzące się pytania wcale nie łatwiej odpowiedzieć po opowieści Minki, babci Sage, która przeżyła Holokaust. Jej słowa malują przerażający obraz, od którego nie sposób odwrócić wzrok.
  Ta powieść jest niesamowita! Trudno mi opisać te wszystkie emocje, które mi towarzyszyły podczas czytania.
  Z filmów przy każdej okazji polecam "Jessica" z 2004 roku. Jest to mało znany film i może nie jest zbyt łatwo go zobaczyć, bo nie ma DVD. Mi się udało obejrzeć w tv. Tu również królują emocje, wielka niesprawiedliwość, krzywda głównej bohaterki...bardzo mną wstrząsnął ten film.

  Obserwuję pod nickiem: Edyta Chmura
  Link do wstawionego banerka: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=310783749119836&set=a.164718353726377.1073741830.100005646401380&type=1

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgłaszam się!
  Nick/imię: Piotr
  E-mail: piotr.iwanowski1@gmail.com
  Obserwuję pod nickiem: Piotr Iwanowski
  Link do wstawionego banerka: https://www.facebook.com/peter.iwanowski.3
  Odp.: Polecam "Córkę piekarza"- jedna z moich ulubionych książek w tym roku. Koniecznie proszę obejrzeć film pt. "Nietykalni"- uczy pokory i mimo wszystko mnie nastraja pozytywnie.
  Wesołych Świąt :)
  Pozdrawiam
  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgłaszam się!
  Nick/imię: Teresa
  E-mail: teresakacza@gmail.com
  Obserwuję pod nickiem: Teresa K
  Link do wstawionego banerka: https://www.facebook.com/tere.kacza
  Odp.: Polecam z całego serca "Kurhanek Maryli" Ewa Bauer- dzięki tej książce docenia się własną rodzinę, męża i dzieci! A na poprawę humoru proponuję Kogel-mogel ;)
  Pozdrawiam świątecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgłaszam się!
  Nick/imię: Oblicza Rozy
  E-mail: obliczarozy@wp.pl
  Odp.: Bardzo polecam książkę "Drogie Maleństwo" Julie Cohen

  Obserwuję pod nickiem: Oblicza Rozy
  Link do wstawionego banerka: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1591541767742377&set=a.1502677353295486.1073741828.100006597069249&type=1

  OdpowiedzUsuń
 17. Zgłaszam się!
  Nick/imię: Julia K.
  E-mail: julia321998@gmail.com
  Odp.: "Ostatni dzień lata"
  Obserwuję pod nickiem: Julia K.
  Link do wstawionego banerka: http://in-corner-with-book.blogspot.com/p/konkursy.html

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgłaszam się !
  Nick/imię: Magda
  E-mail: magda_1996@onet.pl
  Odp. ,,Bóg nigdy nie mruga" Regina Brett.
  Obserwuje jak się nie mylę pod nickiem: Magdalena Wasilewska
  Banerek:
  https://www.facebook.com/pages/Ksi%C4%85%C5%BCkowo-filmowy-zawr%C3%B3t-g%C5%82owy/428894177250742
  Dodałam na swojej stronie facebook :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy, nawet najmniejszy komentarz, który po sobie pozostawisz. :-)