niedziela, 4 stycznia 2015

Podsumowanie wyzwania "Uporać się z własnymi zbiorami" oraz wynik konkursu

"Uporać się z własnymi zbiorami"- podsumowanie

Na początku 2014 roku postanowiłam, że zrobię coś, aby nieprzeczytane książki, które zalegają na mojej półce, w końcu przestały nimi być. W ten oto sposób powstało wyzwanie autorskie "Uporać się z własnymi zbiorami". Na początku miało być ono tylko takim moim prywatnym przedsięwzięciem, jednak zdecydowałam się zaprosić do zabawy innych, abyśmy wspólnie motywowali się w czytaniu. Ogólnie w wyzwaniu brało udział 8 osób. 
Często wszystko było bardzo chaotyczne- miałam wrażenie, że wiele osób nie rozumie, o co je proszę. Rzadko dostawałam maile z recenzjami czy komentarz z liczbą przeczytanych książek przed podsumowaniem miesiąca. Co, szczerze mówiąc, okropnie działało mi na nerwy. Nie wiem czy to ja wyrażałam się niejasno, czy niektórzy się po prostu lenili. Tak czy siak, pewne statystyki ustaliłam sama, więc jeśli ktoś będzie miał później pretensje o jakąś niezgodność, to przykro mi, ale było trzeba ruszyć tyłek i wykonać to jakże ciężkie zadanie- napisać mi maila z jednym zdaniem. To samo tyczy się osób, które zgłosiły się, a później nie odpisały mi ani razu. Jeśli następuje zmiana planów i się wycofujecie- nie bójcie się o tym napisać, nie zjem Was, tym bardziej, że mamy do siebie z kilkaset kilometrów. Koniec końców, zapraszam do posumowania.


TotallBookNerd- 6/14
Natalia Łubińska - 7,5/49
Karo Lina- 3/14
MyBooks - Nasze recenzje- 8/22
Aleksandra Kosarska- 7/13
Alex Moriarty- brak danych
Asia Podobinska- 21/25
Ja- 5/38

Razem przeczytałyśmy: 57,5 książek

Jak widzicie, czytanie książek, które kurzą się od dawna na półce, wychodzi bardzo ciężko. Coraz pojawiają się u nas nowsze pozycje i to za nie się wtedy bierzemy. Dlatego postanowiłam, że w tym roku postaram się czytać to, co już mam, a nabywanie nowych lektur zejdzie na drugi plan. 
Wyzwanie wygrywa Asia Podobinska, czego jej serdecznie gratuluję!
Sama nie wiem czy w tym roku kontynuować to wyzwanie, dlatego liczę na Waszą pomoc w podjęciu decyzji. Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie. :)

Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę!

Wynik konkursu z wydawnictwem MG!

Z okazji 1. urodzin bloga zorganizowałam konkurs. Do wygrania była nowa książka "Niedokończone opowieści" ufundowana przez wydawnictwo MG. Było to pierwsze rozdanie na just one more page, a zgłosiło się aż 17 osób! Z pewnością podaruję Wam kiedyś jeszcze jakiś egzemplarz! Muszę wspomnieć, że bardzo cieszył mnie fakt, iż niektóre osoby nieposiadające bloga, wpadły na pomysł wrzucenia banerka na swoje konto na Facebooku. Bardzo Wam dziękuję! Zwycięzca został wybrany drogą losowania. Z 17 numerków został wylosowany 5, a jest to...

zaczytanamarta

Gratuluję kochana i już wysyłam do Ciebie maila! 
Dziękuję wszystkim za udział i odpowiedzi, teraz mam co czytać i oglądać! Do następnego!

12 komentarzy:

 1. U mnie wynikało to najczęściej z braku czasu i/lub komputera. Choć pewnie lenistwo też miało w tym swój udział. Ale było fajnie :) Myślę, że prowadzenie takich akcji jest dobre, tylko nie ma co się za bardzo przejmować i nerwów sobie psuć. :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ajajaj, dziękuję bardzo! Będzie co czytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama musisz zdecydować, czy chcesz kontynuować wyzwanie :) Ja Ci nie pomogę, bo wyzwania nie są dla mnie, o czym się przekonałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda na to, że prowadziłyśmy bardzo podobne wyzwania ;) Jednak w pełni popieram takie inicjatywy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nominowałam Cię do TMI tag. Wiem, że go już robiłaś, ale u siebie zrobiłam inną wersję, w której jest aż 47 pytań! Mam nadzieję, że zrobisz u siebie ten tag:)

  http://whiteblackbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje zarówno zwyciężczyni jak i Wam za świetne wyniki w wyzwaniu Ja w tym roku postanowiłam, ze ostro wezmę się za swoje książki i mam nadzieję, że to mi się uda :D
  Kodaline! Słuchasz takiej samej muzyki jak ja! I już któryś raz to mówię :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam pierwsze miejsce! c; A mi się cały czas wydawało, że przeczytałam bardzo mało książek (taki ze mnie pożeracz książek) xD Btw. to wyzwanie było świetnym pomysłem, dziękuję również wszystkim, którzy mi gratulowali ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy, nawet najmniejszy komentarz, który po sobie pozostawisz. :-)