czwartek, 21 listopada 2013

[22] - ,,Mały książę" Antoine de Saint-Exupery- recenzja książki

Autor: Antoine de Saint-Exupery
Tytuł: Mały Książę
Wydawnictwo: Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA SA
Liczba stron: 95
Okładka: twarda
Moja ocena: 10 / 10
"To najpiękniejsza poetycka opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, bliska sercu każdego czytelnika dzięki swojej nieprzemijającej mądrości. Od 1943 roku jest wydawany w milionach egzemplarzy na całym świecie.

A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu..."


Jak widzieliście na liście przyszłych recenzji książek przeczytanych są 3 lektury szkolne ( Mały Książę; O psie, który jeździł koleją; Ania z Zielonego Wzgórza). Postanowiłam je tu umieścić, ponieważ są to naprawdę przegenialne powieści, a wiem, że niektórzy mają inny zbiór lektur, a te naprawdę warto przeczytać.
Mały Książę to zdecydowanie moja ulubiona książka. Razem z przyjaciółką mówimy na nią "nasza druga Biblia". Chłopiec podróżując po różnych planetach poznaje osoby, które wnoszą coś bardzo wartościowego do książki i uczą Małego Księcia i nas wielu rzeczy, które są naprawdę ważne. 
Jest to lektura idealna na każdy wiek. Naprawdę polecam! :-)


PS Wybaczcie, ale nie potrafię ubrać w słowa, jak bardzo wspaniała jest ta książka. Trzeba po prostu przeczytać. :-) 

2 komentarze:

  1. Masz rację, tej książki nie da się odpowiednio opisać, jest po prostu genialna :) A określenie ,, nasza druga Biblia'' bardzo trafne ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mały Książę to juz dziś klasyka, którą można odkrywać co kilka lat na nowo. Moje pierwsze spotkanie z tą uroczą książeczką, jakieś 20 lat temu, było bardzo udane, a potem coraz bardziej doceniałam proste prawdy w niej zawarte. Dziś wielkimi krokami nadchodzi dzień, kiedy zapoznam z tą historią moją córkę ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy, nawet najmniejszy komentarz, który po sobie pozostawisz. :-)