czwartek, 13 marca 2014

[54] - ,,Cisza" Becca Fitzpatrick- recenzja książki

Autor: Becca Fitzpatrick
Tytuł: Cisza
Seria: Szeptem
Tom: 3.
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba stron: 400
Okładka: miękka
Moja ocena: 10/10
"Prawda jest straszna, ale niewiedza jeszcze gorsza."

Tylko miłość daje moc, by zawrócić ścieżki przeznaczenia.

Nora budzi się w zupełnie obcym świecie. 
Nie potrafi sobie przypomnieć wydarzeń z kilku ostatnich miesięcy. Jedynym pomostem łączącym ją z przeszłością jest powracające wspomnienie czarnych, magnetycznych oczu...
Czy odzyska pamięć? Czy odnajdzie ukochanego?
Czas nagli, gdyż Nora i Patch Będą musieli podjąć desperacką walkę z siłami zła. Zła, które może zrujnować ich wspólną przyszłość - na zawsze.


[opis wydawnictwa]


Zaledwie kilka dni temu napisałam recenzję drugiej części tej serii. Tak się składa, że to i tak duża przerwa, bo Ciszę przeczytałam już kolejnego dnia, nie mogąc stłumić w sobie krzyku ciekawości "co dalej?!". "Cisza przyjacielu, rozdziela bardziej niż przestrzeń. Cisza przyjacielu nie przynosi słów, cisza zabija nawet myśli." *

Nora budzi się na cmentarzu, a w głowie ma totalną pustkę. Kiedy strażnik zawiadamia policję, dziewczyna jest wystraszona i nieufna. Nie pamięta nic z ostatnich pięciu miesięcy. Jest zależna od rodziny i przyjaciół- to oni decydują, co jej powiedzą, a co zostanie wieczną tajemnicą. Nastolatka w miarę możliwości stara się wyciągnąć z nich wszystko, co wiedzą. Czuje, że najbliżsi ją okłamują, ale jak ma im to udowodnić? Przez cały ten czas towarzyscy jej tajemnicza czerń, obca, a jednocześnie tak bardzo znajoma... 


"- Skąd się tutaj wziąłeś?
- Niezbadane są ścieżki Patcha."

W tej części wszystko robi się jeszcze bardziej skomplikowane. Pochłaniałam strony w ekspresowym tempie, czekając tylko na nowe "przejaśnienia" w świadomości Nory. Mimo to, że nastolatka została "uszkodzona" to i tak spoczywa na niej obowiązek ratowania tyłka swoich bliskich, a Patch, chociaż go nie pamięta, zjawia się w najmniej oczekiwanych momentach i podaje jej pomocną dłoń. Bo nawet to wszystko, co się wydarzyło, nie jest w stanie stanąć na drodze ich miłości.


"W ciszy twoje serce znajdzie odpowiedzi, których rozum znaleźć nie potrafi." **

W Ciszy Nora przechodzi niezwykle ciężki okres. Nie wyobrażam sobie, żebym to ja miała stracić pamięć, a mało tego, jeszcze zmagać się z wyciąganiem informacji o moim własnym życiu od ludzi, którzy nie chcą mi ich udzielić. Ale mimo tej koszmarnej sytuacji, autorka zręcznie wprowadza zabawne wątki, dzięki którym coraz wybuchałam głośnym śmiechem. 


"- Fajna noc. - Zdjęłam kask i podałam go Patchowi. - Jestem zakochana w twojej pościeli. 
- Tylko w niej się kochasz? 
- Nie w materacu też."

Nie chce mi się znowu powtarzać i zachwalać autorki, bo jeśli ktoś chce wiedzieć, co o niej sadzę to może cofnąć się o jedną recenzję, a tam znajdzie wszystko, co powinno być też tutaj. Dalej twierdzę, że Becca Fitzpatrick jest świetną pisarką i ma ogromny potencjał, który umie wykorzystać. Jestem pewna, że pisząc opinię ostatniej części z tej serii znowu powiem to samo, bo wiem na sto procent, że pisarka mnie nie zawiedzie. Stworzyła kawał dobrej roboty, a Szeptem to jeden z najlepszych cykli, jakie miałam przyjemność czytać.


"Będzie istniał zawsze, pożerając każdą moją myśl - a moje serce na zawsze pozostanie w jego rękach."

Poza tym pragnę jeszcze dodać, że tak jak poprzednie książki tej autorki, tak i Ciszę czytało mi się w ekspresowym tempie. Pani Fitzpatrick wzbudziła we mnie wiele emocji i sprawiła, że pokochałam Norę i Patcha jeszcze bardziej. Polecam tę serię każdemu, bo uważam, że jest wprost fenomenalna. :-) Szeptem * Crescendo * Cisza * Finale *


* - cytat nie pochodzi z książki. Znalazłam go na stronie internetowej i uważam, że idealnie pasuje. Autorka: Halina Poświatowska.
** - jak wyżej. Autor: Phil Bosmans.Książka bierze udział w wyzwaniach:

15 komentarzy:

 1. Lubię tą serię i to bardzo. Zdecydowanie jedna z moich ulubionych. A do tego wszystkiego taka okładka

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie ta seria nadal do siebie nie przekonuje. Może kiedyś w przyszłości po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na razie przeczytałam tylko pierwszą część, ale mam nadzieję, że będę miała szansę przeczytać kolejne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę się dorwać do tej serii ♥
  zapraszam do mnie, zaczytan-a.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Tutaj skończyłam czytać i w ogóle nie pamiętam, co dokładnie się tutaj stało. Muszę wszystko jeszcze raz przeczytać :3 ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie "Cisza" rozczarowała, a miałam co do niej wysokie wymagania niestety :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na pierwszą część. Mam nadzieje, że w poniedziałek już do mnie trafi bo się doczekać nie mogę;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam tą serię! Czytałam ją już jakiś czas temu i chyba niedługo odświeżę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Właśnie mam tę książkę pożyczyć sobie od przyjaciółki, więc jeszcze bardziej mnie zachęciłaś i mam nadzieję, że się nie zawiodę! :)

  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Na mnie ta seria nie zrobiła aż tak dużego wrażenia, ale mam do niej pewien sentyment i ostatnio nawet do niej wróciłam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ostatnio widziałam, jak znajoma czytała ostatnią część tej serii i przypomniało mi się, jak moja siostra zachwalała ją. Wierzę w jej gust czytelniczy, zatem z przyjemnością sięgnę po "Szeptem". :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Matko ! Jakie piękne cytaty <3

  OdpowiedzUsuń
 13. wpadam czysto informacyjnie z wiadomością ;p
  że dodaję + 2 punkty za oba marcowe kluczniki :) i jeszcze Ci powiem, że bardzo bym chciała przeczytać tę serię;p

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy, nawet najmniejszy komentarz, który po sobie pozostawisz. :-)